Terapeuci

Anna Kaczmarczyk – Pocica

Anna jest dyplomowanym psychologiem klinicznym, studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odbyła staż (1983-1988) w prowadzeniu terapii grupowej i indywidualnej w Pracowni Praktycznych Umiejętności psychologicznych, ucząc się metod terapii Gestalt, terapii pracy z ciałem, oraz meta-terapii integrującej wiele metod terapii w jeden całościowy model, dostosowujący metody pomocy do sytuacji i potrzeb klienta. Przez wiele lat ( 1986 – 1998 ) pracowała w Poradni Psychologiczno-pedagogicznej w Krakowie i Proszowicach, prowadząc badania, konsultacje i psychoterapię młodzieży i rodziców. W latach 1996 – 2016 współpracowała jako trener grupowego treningu psychologicznego oraz konsultant i terapeuta z Sokrates Akademia Rozwoju. Aktualnie pracuje w ramach swojego gabinetu psychoterapii.

W psychoterapii - pomaganiu ludziom wspierają Annę jej naturalne wewnętrzne przekonanie o pozytywnych intencjach naszych zachowań, empatia i uważność na emocje, myśli i potrzeby drugiej osoby, szacunek i akceptacja dla osoby, jej wyborów i życia, umiejętność uważnego, nieosądzającego słuchania.

Jerzy Pocica

Jerzy jest dyplomowanym psychologiem klinicznym. Studia psychologiczne ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat - 1986 do 1998 pracował jako konsultant psychologiczny, psychoterapeuta, najpierw w Wojewódzkiej Poradni Wychowawczo – Zawodowej i w Śródmiejskiej Poradni Wychowawczo – Zawodowej w Krakowie, potem w Krakowskim Ośrodku Terapii (KOT). Prowadził tam konsultacje psychologiczne dla młodzieży i rodziców oraz psychoterapie grupową i indywidualną dla młodzieży. Od roku 1996 do dzisiaj pracuje w Sokrates Akademia Rozwoju jako trener, konsultant, coach, psychoterapeuta i hipnoterapeuta w formie spotkań indywidualnych i grupowych.

W psychoterapii - pomaganiu ludziom wspierają Jerzego: zaufanie do mechanizmów zdrowia i zasobu talentów jakie każda osoba posiada i które są naturalną podstawą skutecznego leczenia, uważność na emocje, myśli i potrzeby drugiej osoby, szacunek i akceptacja dla osoby, jej wyborów i życia.